HÜDAYİ BÜLTENİ SAYI 6 – RAMAZAN BEREKETTİR

0
Bülteni Okumak için tıklayınız..

Başkan’dan…

Recep ve Şaban aylarını bizlere mübarek kılan ve Rahmet ve Bereket mevsimi Ramazan ayına bir kez daha bizleri ulaştıran Rabbimiz’e hamd-ü senâlar olsun. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya salâtü selâm olsun.

Vakfımızın düzenli olarak çıkarmış olduğu Hüdâyi Bülteni’nin bu sayısındaki konusunu “Ramazan Berekettir” olarak belirledik. En başta tutacağımız oruçlar, kılacağımız teravihler, okuyacağımız mukabeleler, alkacağımız sahurlar, kuracağımız iftar sofraları ve zekat, fitre gibi yapacağımız her türlü hayru hasenatımızla bu bereketin tüm cihana yayılmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bizler Hüdâyi Vakfı olarak  başta gönül coğrafyamız olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumların, yetimlerin ve öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başta eğitim olmak üzere basın-yayın, din hizmetleri ve insanî yardım ve sosyal hizmetler alanlarındaki faaliyetlerimize siz hayırsever kardeşlerimizin de destekleriyle devam ediyoruz.

“Üç Aylar İnfak Mevsiminde Yardımlarınız Bereketlensin” sloganıyla girdiğimiz mübarek üç aylarda insani yardım alanındaki çalışmalarımızı özellikle Suriye ve Somali’deki savaş ve kuraklık mağduru kardeşlerimiz için yoğunlaştırdık.

Gönüllerin şefkat, merhamet, infak gibi meziyetlerle dolduğu bu aylarda Yüce Rabbimizden, İslam dünyasındaki mağdur ve mazlum kardeşlerimizi sahil-i selamete çıkarmasını niyaz ediyor, siz değerli kardeşlerimizi de Ramazan’ın bereketini bu kardeşlerimizle paylaşmaya davet ediyoruz.

Ahmed H. TOPBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bülteni Okumak için tıklayınız..
Share.