HÜDAYİ BÜLTENİ SAYI 4 – Kurban 2016

0

Bülteni Okumak için tıklayınız..

VATAN VE KURBAN

Değerli Hüdâyi Dostları,

Geçmiş olsun. Bütün milletimize geçmiş olsun. Bir ümit ışığı olarak gözlerini Türkiye’ye çevirmiş İslâm dünyasına geçmiş olsun.

Milletlerin târihinde bazı kader anları vardır ki, ya bitişin başlangıcı ya da şahlanışın habercisidir. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntı dolu günler, milletimizin liderinin etrafında kenetlenip birlik ve beraberlik içinde atlatılacak ve daha güzel günler ülkemizin olacaktır.

Şahlanışın kahramanı ya da kahramanları olduğu gibi yok olmanın da kuklaları ve maşaları vardır.
Milletinin takdirini ve desteğini alan, vatanına aşkla bağlı kahramanların canlarından geçerek göstermiş oldukları cesaret ve kararlılık; bütün dünyanın hayret ve gıpta ile bakacağı bir ülkenin var oluşunu doğuracaktır. Var olmak yok olmayı göze alabilenlerin işidir. Korku yok çünkü aşk var. Aşka korku olmaz. Vatan ve millet için şehâdet var. Duamız şudur: Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma, Allah’ım!

Hüdâyi dostları ilk günden itibaren Vatanı korumak, Milli İrâdeye sâhip çıkmak için meydanlarda nöbete ve hizmete devam etmiş, Hüdâyi çorbasını, etli pilavını meydanlara indirmiştir.

Aşkla hizmet eden Hüdâyi mensuplarına, ilk andan itibaren meydanları dolduran halkımıza, bu belânın def’inde emeği geçen herkese ve özellikle milletinin önünde dimdik durarak kader anını Allah’ın lütfuyla milletin lehine çeviren cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, milletimize geçmiş olsun diyoruz.
Bu duygularla girdiğimiz kurban mevsimi bizim için çok anlamlı. “O hâlde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes!” (Kevser 108/2) âyeti büyük bir nimetin arkasından yapılacak iki önemli ibâdeti anlatıyor. Belâ ve musîbetlerden korunmak için maddî tedbirlerin yanında mânevî korunma yollarını da unutmamamız gerektiğini gösteriyor. Bu münasebetle; infak, istiğfar ve salavatları çoğaltmak lazımdır. Özellikle böyle dönemlerde belâ ve musîbetlerin def’i, verdiği nîmetlerin şükrü için mazlum, mâdur ve muhtaçların dualarını celp edecek kurbanlar faydalı olacaktır.

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı vâsıtasıyla dünyanın dört bir yanında kesilecek kurbanlar, duâ olarak bize geri dönecek ve kıyâmette kurtuluşumuza inşâallah vesîle olacaktır.

Biz bu sene Kurban kampanyamızı “Bayram Hediyeniz Kurban Olsun” diyerek başlattık. Görünmeyen orduların desteğine vesîle olacak kurbanları çoğaltma talebiyle herkesin bayramı mübarek, kurbanları kabûl olsun.

AHMED HAMDİ TOPBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bülteni Okumak için tıklayınız..

Share.