YURT İÇİ VE YURT DIŞI EĞİTİM FAALİYETLERİNDE İŞBİRLİĞİ YAPILAN KURUMLAR

0

Vakfımız, öğretmenlerin kişisel, meslekî ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla gönüllü öğretmenler tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olan, eğitim ile ilgili bilimsel araştırma ve raporlar üreten İGEDER (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) ile hem yurt içinde, hem de yurt dışında ortak projeler gerçekleştirmektedir.

Vakfımız, ana gayesi memleketimize ve İslam dünyasına nitelikli müslüman âlim yetiştirmek olan ve üniversite sınavında yüksek puanlarla sosyal bilimler, mühendislik ve tıp fakültelerini kazanan öğrencileri kabul eden İSAR (İstanbul Araştırma ve Eğitim) Vakfı’nın hizmetlerini desteklemekte ve söz konusu vakıfla işbirliği yapmaktadır. İSAR Vakfı’nın öğrencileri dinimizin kurucu metinlerini rahatlıkla okuyup anlayabilecekleri Arapça dilbilgisine sahip olurken bir yandan da İngilizce öğrenmektedirler.

İstanbul dışında okuyan, ilmî ve üstün ahlakî değerlerle donanmış, kültür seviyesi yüksek gençlerin muhtelif organizasyonlar ve faaliyetlerle yetişmesine katkıda bulunmaya çalışan HÜNER (Hizmetkar Üniversiteliler Nitelikli Eğitimciler ve Rehberler) Derneği, vakfımızın işbirliği yaptığı bir diğer kurumdur.

Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirme gayesi taşıyan, “Çocuk ve Gençlik Hizmetleri” alanında faaliyet gösteren Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, vakfımızın birlikte hizmet yürüttüğü bir diğer sivil toplum kuruluşudur.

Bugüne kadar binlerce mezun veren vakfımızın mezunlar derneği olan HÜDAYİM ise vakfımızda ve gönüldaş kuruluşlarında eğitim ya da çalışma hayatının bir kısmını veya tamamını geçirmiş mensuplarımızın aidiyet duygularını geliştirmek ve kurumlarıyla olan bağlarını kuvvetlendirmek gayesini taşımaktadır.

Yurt dışında proje kapsamında işbirliği yaptığımız kurumlardan bazıları ise şunlardır: Burkina Faso’da “FOSAPA”, Kamerun’da “ACAMAS”, Uganda’da “SENA”, Arnavutluk’ta “Shogata Vellazerore Humanitare Kulturore İstanbul”

 

Share.