YEMEN YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

0

Mazlum coğrafya Yemen’de gıda yardımlarımız devam ediyor.

İnsani Yardım ekiplerimiz emanetlerinizi açlık, susuzluk ve salgın hastalıklarla boğuşan Yemen’in Taiz, Ma’rib ve diğer şehirlerinde iç savaş mağdurlarına ulaştırmaya devam ediyor.

YEMEN CAN ÇEKİŞİYOR!

Mazlum Yemen coğrafyasına hep birlikte el uzatalım!

Online bağış için tıklayınız…

Hesap numaralarımız için tıklayınız…

YEMEN’DE NELER YAŞANIYOR?

Arap Yarımadası’nın en fakir ülkesi Yemen’de 2015 yılında başlayan iç savaş nedeniyle 30 milyonluk ülke nüfusunun 22 milyonu temel insani ihtiyaçlar noktasında yardıma muhtaç halde.

İç savaş, Yemen’deki kıtlığı tehlikeli boyutlara ulaştırdı. İnsanlar, yiyecek hiçbir şey bulamadıkları için “ot ve yaprak” yemeye başladı. 8.5 milyon insan açlık sınırında, 7 milyon ise beslenme koşulları açısından kötü durumda.

Sağlık sorunu da had safhada. Ülkede 10 milyon kişi, sağlık hizmetine erişimin tamamen ortadan kalktığı bölgelerde yaşıyor. Dünyanın en büyük kolera salgınından muzdarip ülkede, kasaba ve şehirlerde temiz su kaynakları kesildi. Hastanelerde ilaçların yetersiz kalması nedeniyle kolera, kızamık ve difteri gibi salgın hastalık vakaları arttı. Ülkede kolera vakasından yaklaşık 1 milyon kişinin etkilendiği tahmin ediliyor.

Birleşmiş Milletler rakamlarına göre Yemen’de her 10 dakikada bir çocuk savaş nedeniyle can veriyor. 3 milyondan fazla kişiyse ülke içinde göçmen durumunda. Evlerini terk etmiş, barınma ihtiyacı içindeler. Altyapı büyük oranda çökmüş durumda. Binlerce okul eğitim hizmeti vermekten uzak, harap vaziyette. Birleşmiş Milletler verilerine göre 2018 yılı için ülkenin ihtiyaç duyduğu insani yardım miktarı yaklaşık 3 milyar doları buluyor.

İnsani krizlerin ve doğal afetlerin yaşandığı bölgelere acil yardımları ulaştıran vakfımız, açlık, susuzluk ve salgın hastalıklarla mücadele eden, dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen için de yardım çağırısında bulunuyor.

Gıda, sağlık ve hijyen gibi birçok konuda acil yardıma ihtiyaçları bulunan savaş mağdurlarının yaralarını sarmak isteyen bağışçılarımız YEMEN” bağış kalemi aracılığıyla bu yardım çağrımıza diledikleri miktarda destekte bulunabilir.

Share.