YAYGIN EĞİTİM FAALİYETLERİ

0

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak yaz aylarında yaz okulları düzenlenmektedir. Kur’an-ı Kerim ve Temel Dinî Bilgiler eğitimi verilen yaz okullarında öğrenciler ayrıca sosyal, sportif aktivitelerle keyifli zaman geçirirken, tarihi şehirleri, dini ve kültürel mekânları da ziyaret ederek milli medeniyet bilinci elde etmektedirler. Bugüne kadar yaz okullarına yüz bine yakın öğrenci katılmıştır.

Ayrıca, 25 yıldır 30’a yakın ülkede her yıl 35.000 öğrenciye temel dinî bilgiler ve Kur’an-ı Kerim eğitimi verilmektedir. Bu yaygın eğitim çalışmaları kapsamında bir milyona yakın öğrenciye eğitim verilmiştir. Yurt dışındaki yaygın eğitim faaliyetlerinin en önemli farkı, bu eğitime yıl boyu devam edilebilmesidir.

Bir diğer yaygın eğitim faaliyeti olan Karakter Eğitimi faaliyetleri ile amacımız; ilkokul ve lise çağında bulunan gençleri mahalle, cami, kütüphane ve evlerde üniversiteli gençlik liderleri ile bir araya getirmektir. Bu buluşmalarda, değerler eğitimi çalışmaları, sosyal-kültürel faaliyetler ve izcilik çalışmaları yapılmaktadır. Bu hizmetlerle bugüne kadar ülkemizde on binlerce gence ulaşılmıştır.

Share.