YARDIMLARINIZ ARAKANLI MAZLUMLARA ULAŞTIRILDI

0

Vakıf bünyesi ve bağışçılarımızın da destekleriyle “ARAKAN’A SAHİP ÇIK” başlığıyla toplanan yardımlar Bangladeş’teki kamplarda bulunan Arakanlı kardeşlerimize ulaştırılmaya başladı.

Myanmar hükümetinin ve bölgedeki Budist çetelerin baskılarıyla 2012 yılından sonra şiddet olaylarının ve soykırımın tekrar başladığı Arakan eyaletinde, evleri yakılan yüzlerce müslüman acımasızca katledildi.

25 Ağustos’tan bu yana Myanmar’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı da 500 bini geçti.  Dünyanın gözleri önünde yapılan etnik temizlikten canlarını kurtarabilmek için ormanlara ve Bangladeş sınırındaki kamplara sığınmak zorunda kalan Rohingyalı Müslümanlar, etraftan topladıkları malzemelerle yaptıkları ilkel çadırlarda yağmur ve suyun içinde açlıkla ve salgın hastalıklarla yaşam mücadelesi veriyor.

Yıl içerisinde ve kurban bayramı döneminde Arakanlı sığınmacılar için insani yardım projelerini hayata geçiren vakfımız, saldırıların tekrar başlamasıyla birlikte “Şiddet ve Soykırıma Maruz Kalan Arakan’a Sahip Çık!” çağrısıyla yardım seferberliği başlattı.

Toplanan yardımlarla bölgeye giden, vakfımızda İnsani Yardımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz’ın koordinatörlüğünde Bangladeş’in Shamlapur, Balukhali,  Kutupalong, Palangkhali, Gailmara,  Leda bölgelerinde kurulan kamplarda gıda ve temizlik maddelerinden oluşan acil insani yardım paketleri dağıtıldı.

Arakan’daki katliamdan kaçan mültecilere bağış yapmak için:

Sizlerde bu hayra ortak olmak ve Arakan’a uzanan bir el olmak için 4832’ye ARAKAN yazıp kısa mesaj göndererek 15 TL bağışta bulunabilirsiniz.
Ayrıca aşağıdaki linki tıklayarak Arakan’a online bağış ile destek olabilirsiniz.
ONLİNE BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HESAP NUMARALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

İLETİŞİM

Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı İnsani Yardım –  Tel: 0216 428 39 60 Dâhili: 250
E-mail: insaniyardim@hudayivakfi.org

Share.