YARDIM KONVOYU SURİYE KAMPLARINA ULAŞTI

0

Halep’e ve Azez’e yakın kamplara gıda, temizlik maddeleri, battaniye, kışlık kıyafet, ayakkabı, çorap vb. muhtelif insani yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.

Başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun farklı bölgelerine yerleşen Suriyeli muhacir kardeşlerimize hayırseverlerin de destekleriyle aylık düzenli ayni ve nakdi yardımlarına devam eden Hüdâyî Vakfı, 05-06 Aralık tarihlerinde Halep’e ve Azez’e yakın kamplarda dağıttığı 6 tırlık insani yardım malzemesinden sonra içerisinde gıda, temizlik maddeleri, battaniye, kışlık kıyafet, ayakkabı, çorap vb. muhtelif insani yardım malzemesi yüklü 12 tırdan oluşan yeni yardımları bölgeye ulaştırmak için tekrar yola çıkıyor.

Yardımlar Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı İnsani Yardım ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürü Medet Bala ve birim personelleri Ahmet Doğan, Enver Bal ve Nihat Coşkun Bey’lerin nezaretinde farklı illerimizden sevk edilerek Azez, Halep, İdlip gibi Suriye’nin farklı bölgelerinden sınır kamplarına yerleşen suriyelilere ulaştırılacak.

Afad, Kızılay ve yerel STK’larla işbirliği içinde dağıtılacak yardımlar imkanlar ölçüsünde önümüzdeki günlerde de bölgeye ulaştırılmaya devam edecektir.

Suriye’li kardeşlerimize yardımlarını ulaştırmak isteyen hayırsever kardeşlerimiz Hüdayi Vakfı’nın banka bağış kalemleri içerisinde “SURİYE” başlığıyla oluşturduğu ortak havuz hesabına dilediği miktarda bağışta bulunabilirler.

Bağış yapmak için tıklayınız…

Share.