UGANDA’DA HZ.EBUBEKİR CAMİİ İBADETE AÇILDI

0

Doğu Afrika ülkesi Uganda’nın başkenti Kampala’nın kalbi olarak nitelendirilen Kololo mevkiinde, sizlerin de desteğiyle imarı tamamlanan Hz. Ebubekir Camii (Sayyidina Abubakar Mosque) 09 Mart 2021 Salı günü öğle namazıyla birlikte ibadete açıldı.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında bir çağrıda bulunmuş “Afrika’da Ezan Sesi Gönüllere Dokunsun, Bir Tuğla da Sizden Olsun!” demiştik. Bu çağrımızı karşılıksız bırakmayıp katkıda bulunan siz hayırseverlerimizin de desteğiyle bir sadaka-i cariye eser daha hizmet vermeye başladı.

Doğu Afrika ülkesi Uganda’nın başkenti Kampala’nın kalbi olarak nitelendirilen Kololo mevkiinde imarı tamamlanan Hz. Ebubekir Camii (Sayyidina Abubakar Mosque) 09 Mart 2021 Salı günü öğle namazıyla birlikte ibadete açıldı.

960 metrekarelik arsaya konumlandırılan camimizde; otopark, abdesthaneler ve imam lojmanı bulunmaktadır. 300 erkek ve 100 hanım olmak üzere toplam 400 kişilik cemaat kapasitesine sahip bu camiden yükselecek ezan sadalarının şefkat ve merhamete muhtaç tüm çorak gönüllere dokunmasını ve hidayetlere vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Telegram kanalımız: https://t.me/hudayivakfi

MESCİT yazıp 4832’ye SMS atarak 15TL bağışlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Bağışçı Hattımızı arayabilirsiniz: 0532 691 48 32

www.hudayivakfi.org.tr/online_bagis/donation/36/cami_mescid_kulliye

Share.