TANZANYA’DA SEL MAĞDURU 725 AİLEYE KUMANYA YARDIMI ULAŞTI

0

Hüdayi Acil Yardım (HAY) çalışmaları kapsamında yurt içinde ve yurt dışında sel, kuraklık vb. doğal afetlerin ve insani krizlerin yaşandığı bölgelere acil yardımları ulaştıran vakfımız Tanzanya’da geçen hafta meydana gelen sel felaketi mağdurlarına yardımlarda bulundu.

Vakfımız Tanzanya’da geçen hafta meydana gelen sel felaketi mağduru 725 aileye kumanya yardımında bulundu. Darüsselam şehrine bağlı İlala ilçesinde gerçekleşen yardım dağıtımına İlala Kaymakamı Abdallah Mtinika da katıldı.

Vakfımızın Tanzanya Temsilcisi Muhammet Cesur, Tanzanya’da her yıl nisan ve mayıs aylarındaki yoğun yağış sonucu oluşan seller yüzünden yüzlerce insanın evsiz kaldığını, onlarca insanın hayatını kaybettiğini ifade etti.

Sel mağduru ailelelere gönderilen kumanyaların içerisinde pirinç, un, yağ, içme suyu, sinek ilacı ve kanga adlı yerel kıyafet mevcut. Selin vurduğu yerlerde tespit edilen mağdur ailelere ulaşılmaya devam ediliyor.

İlala Kaymakamı Abdallah Mtinika da “Bu zor günlerde temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan halkımıza Türk halkından gelen bu yardımların iki ülke arasında oluşan kardeşlik bağlarını daha da kuvvetlendireceğine inanıyoruz.” dedi.

12 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda ev ve iş yerinin yıkıldığı sel felaketinde mağdur ve muhtaç daha çok aileye ulaşılmaya devam ediliyor.

Share.