SURİYELİ KARDEŞLERİMİZ BİZE EMANET

0

2011 yılında ülkelerinde başlayan iç savaş nedeniyle misafirimiz olan Suriyeli muhacir kardeşlerimize yönelik “Ensar” olabilme şuuruyla yaptığımız yardımlar bağışçılarımızın da destekleriyle gerek İstanbul’da gerekse Suriye içerisinde düzenli olarak devam ediyor.  

Suriye krizinin başladığı tarihten bu yana Türkiye sınırına yakın İdlib, Azez, Cerablus, Bayırbucak, Kuzey Hama ve Halep’in kırsal bölgelerine yönelik yüzlerce tırlık insani yardım malzemesi ulaştırıldı.

Her ay İnsani Yardım Birimi ekiplerimizin Suriye sınırları içinde bulunan bölgelere bizzat giderek organize ettiği yardımlar kapsamında savaş mağdurlarının yaşadığı konteynır kentlere, çadır kamplarına ve köylere sığınmak zorunda kalan mağdurlara yönelik gıda kolileri, hijyen malzemeleri, battaniye, ayakkabı, kıyafet gibi farklı ayni yardım malzemelerini ulaştırıyoruz.

Sağlık taraması sonrası kan değeri düşük olan hastalara kesilen adak kurban etlerini dağıtıyoruz. Yardım öncesi bölgede bulunan yerel kurumların yardımıyla gerçekleştirdiğimiz tahkikatlar sonrası özellikle saldırılar sonucu dul ve yetim kalmış ailelere ayrıca nakdi yardım yapıyoruz. Bölgede medrese ve camilerin ihtiyaçlarını (halı) temin ediyoruz. Bölgede dini eğitim veren medrese ve Kur’an kursu öğrencilerine ve hocalarına eğitim desteğinde bulunuyoruz.

EKİPLERİMİZ İDLİP VE AZEZ BÖLGELERİNDE

Düzenli olarak bölgeye ulaştırılan yardımlar kapsamında Ocak ve Şubat 2018 aylarında İdlib ve Azez bölgelerine ulaşan ekiplerimiz kamplarda ve çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren mağdurlara yönelik hazırlanan insani yardım malzemelerini dağıtarak savaştan psikolojik olarak bozulan moral ve motivasyonlarının bir nebze olsun yükselmelerine yardımcı oldular.

İDLİB İÇİN YENİ YARDIM KAMPANYASI

Son iki yılda nüfusu aldığı göçler nedeniyle üç milyonu aşan İdlib için “İdlib’teki Kardeşlerimiz Bize Emanet” çağrısıyla toplanacak yardımları bölgeye ulaştırıyoruz. Son aylarda artan saldırılar sonrası İdlib’in şehir merkezindeki evlerini terk edip mülteci durumuna düşen ve 410 noktada kendilerine kamp kuran 351 bin Suriyeli yağmur ve çamur içindeki çadırlarda zorlu koşullarda yaşam mücadelesi veriyor.

Sizlerde bu hayra ortak olmak vakfımızın savaş mağdurlarına yönelik gerçekleştirdiği yardım projelerine destek olmak istiyorsanız online bağış ve hesap numaralarımız üzerinden bağışta bulunabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

HESAP NUMARALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Share.