“SU GİBİ AZÎZ OLUN”

0

Hüdayi Vakfı Afrika’da Su kuyularına yenilerini eklemeye devam ediyor!

Bugüne kadar Afrika’nın çeşitli bölgelerinde yüzlerce kuyu açan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, yeni kuyular açmaya devam ediyor.
İstatistikî verilere göre; Dünya’da 1 milyarı aşkın insan temiz suya erişemiyor. Her yıl 1,8 milyon çocuk kirli su ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Afrika’da yaşanan sorunların en önemlilerinden biri susuzluk ve kuraklık… İnsanlar, suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara sebep olurken, binlerce insanın hayatını yitirmesine neden oluyor.
Susuz yaşamın imkânsız olduğu gerçekliği göz önünde bulundurulduğunda Afrika’nın birçok bölgesinde su kuyusu açmanın önemi ortaya daha da iyi çıkıyor. Gönüllülerimizin kuyu açma talepleri doğrultusunda; Afrika’nın ihtiyaç duyulan bölgelerinde güvenilir partner kuruluşlarımız vasıtasıyla, en fazla su kuyusu ihtiyacı duyulan bölgeler tesbit edilerek; bu hizmetler düzenli bir şekilde devam ediyor.
Bu kuyuların açılmasına vesile olan bütün gönüllü kardeşlerimize; kara tenli bembeyaz gönüllü Afrikalı kardeşlerinin nidalarıyla “Su gibi Azîz olun!” diyoruz.

su_kuyusu_aralik-6 su_kuyusu_aralik-7 su_kuyusu_aralik-8 su_kuyusu_aralik-9 su_kuyusu_aralik-10 su_kuyusu_aralik-11 su_kuyusu_aralik-12 su_kuyusu_aralik-13 su_kuyusu_aralik-14 su_kuyusu_aralik-15 su_kuyusu_aralik-16 su_kuyusu_aralik-17 su_kuyusu_aralik-18 su_kuyusu_aralik-19 su_kuyusu_aralik-20 su_kuyusu_aralik-21 su_kuyusu_aralik-22 su_kuyusu_aralik-23 su_kuyusu_aralik-24 su_kuyusu_aralik-25 su_kuyusu_aralik-26 su_kuyusu_aralik-27 su_kuyusu_aralik-28 su_kuyusu_aralik-29 su_kuyusu_aralik-30 su_kuyusu_aralik-31 su_kuyusu_aralik-32 su_kuyusu_aralik-33 su_kuyusu_aralik-34 su_kuyusu_aralik-35 su_kuyusu_aralik-36 su_kuyusu_aralik-37 su_kuyusu_aralik-38 su_kuyusu_aralik-39 su_kuyusu_aralik-40 su_kuyusu_aralik-41 su_kuyusu_aralik-42 su_kuyusu_aralik-43 su_kuyusu_aralik-44 su_kuyusu_aralik-1 su_kuyusu_aralik-2 su_kuyusu_aralik-3 su_kuyusu_aralik-4 su_kuyusu_aralik-5

 

Share.