SOMALİ’DE 140 BİN KİŞİNİN İSTİFADE EDECEĞİ BÜYÜK SU KUYUSU AÇILDI

0

Vakfımız aracılığı ile Somali’de 140 bin kişinin istifade edeceği büyük su kuyusunu açarak halkın istifadesine sunduk…

İç savaş yorgunu Somali’de 2017 yılında yaşanan şiddetli kuraklık ve susuzluk sonrası yetersiz beslenme, kolera vb. ciddi sağlık sorunları nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 3 milyon kişi de köylerden şehir merkezlerine iç göçe mecbur kalmıştı.

Son 6 yılın en büyük kuraklık felaketini yaşayan Somali’ye yönelik geçtiğimiz yıl “KURAKLIK (DOĞU AFRİKA)” başlığıyla yardım kampanyası başlatan vakfımız, hayırseverler tarafından gönderilen bağışlarla Somali’ye giderek gıda yardımlarını dağıtmış, binlerce kişinin istifade edeceği derin su kuyuları inşa etmek için çalışmalarına başlamıştı.

Bu minvalde, su kuyusu inşaatı projeleri kapsamında bugüne kadar 3 kuyuyu Somalilerin hizmetine sunan Vakfımız, Aralık ayının son haftasında inşaatını tamamladığı 4. su kuyusunun açılışını Somali’nin Benadir bölgesinde gerçekleştirdi.

Su kuyusu şartlı olarak havuz hesabımızda toplanan bağışlardan 84 bin dolarlık proje bedeliyle imar edilen büyük su kuyusundan Benadir bölgesindeki yaşayan yaklaşık 140 bin kişi istifade ediyor.

Share.