SAYGIDEĞER SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ

0

Saygıdeğer Sağlık Çalışanımız,

Ülkemizin ve tüm insanlığın zor bir dönemden geçtiği şu günlerde, büyük bir fedakârlık duygusuyla göstermiş olduğunuz gayretin her türlü takdirin üzerinde olduğunun farkındayız. Size karşı minnet ve teşekkür duygularımızı arz ederiz. Dua ve niyazlarımızda sizleri de unutmadığımızı bilmenizi isteriz.

Öyle anlar olur ki, İlâhî takdir sizi o işin merkezine yerleştirir. Vatanımıza göz diken düşmanlar harekete geçince kahraman ordumuz orada merkezi rolü üstlenir. Açlık ve kıtlık söz konusu olunca, varlıklı kimseler daha büyük bir mesuliyetin odağında yer alırlar. Milletin diğer fertleri de üzerlerine düşen vazifeleri yapmaya çalışırlar. Bugün yaşadığımız salgın iptilasıyla mücadelede de “Komuta Merkez Görevi” siz sağlık çalışanlarımızın nasibine düşmüş görünüyor. Rabbimiz yâr ve yardımcımız olsun.

Zor zamanda görev yapanların ecri de elbette o nispette büyük olacaktır. Susuz bir canlı varlığa, bir can suyu vermek, kişiyi cennetlik yapabilecek bir “sâlih amel” kabul edildiğine göre, en mükerrem bir varlık olan insana, zor zamanında imdad etmek kim bilir sahibine nice cennet kapıları açacaktır.
Bu duygularla sîzlere tekrar teşekkür eder, milletimiz ve insanlık için Yüce Rabbimizden sıhhat ve afiyetler niyaz ederiz.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı

Share.