ÖĞRENCİ YURTLARI VE KONUK EVLERİ

0

Vakfımız, modern toplum düzeninde, dünya ve ahiret dengesini gözeten, millî ve manevî değerlerine bağlı, ilim yolunda irfâna da tâlip olan nesiller yetiştirebilmek amacıyla yurt içinde ve yurt dışında ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine yönelik yurt ve konukevi hizmetlerine destek olmaktadır. Otuz yıllık süre içerisinde bu müesseselerde binlerce öğrenci yetiştirilmiştir.

Ülkemizde 30’a, dünyanın yirmiden fazla ülkesinde ise 60’a yakın öğrenci yurduyla binlerce öğrenciye hizmet verilmektedir. Yurt dışındaki öğrenci yurtları ve buralarda uygulanan eğitim programı, ortaöğrenimde dini derslerin olmadığı ülkeler için son derece ehemmiyet arz etmektedir. Bu öğrencilere hem dini eğitim verilmekte hem de okul derslerine destek programları uygulanmaktadır.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI YÜKSEKÖĞRETİM YURTLARI

 ÖZEL AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU      

2004-2017 yılları arasında Üsküdar’da hizmet veren Avrasya Yurdu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı itibari ile Kadıköy/Merdivenköy’deki yeni binasına taşınmıştır. 175 kişilik kapasitesi bulunan yurt, ağırlıklı olarak Marmara Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://avrasyayurdu.com/iletisim

ÖZEL NİHAT NECLA KOLİŞLER YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2014 yılında Kadıköy’e bağlı Hasanpaşa Mahallesi’nde faaliyete başlayan yurdun 42 kişilik kapasitesi bulunmaktadır. Kurum, ağırlıklı olarak Marmara Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://www.hasanpasayurdu.com/iletisim/

DERSAÂDET ÇAMLICA İLAHİYAT YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2013 Yılında Üsküdar’a bağlı Küçük Çamlıca Mahallesi’nde faaliyete başlayan yurdun 48 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilere bir taraftan barınma hizmeti sunarken diğer taraftan da Hüdâyi İlâhiyat Halkaları programı ile eğitim hizmeti vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://www.ilahiyathalkalari.org/iletisim

ÖZEL LALEZAR YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

2018 Yılında Üsküdar’a bağlı Bulgurlu Mahallesi’nde faaliyete başlayan yurdun 55 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, kız öğrencilere yönelik barınma ve eğitim hizmeti vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://zarafetegitim.com/yuksekogrenim-birimi/lalezar-ogrenci-yurdu

İSTANBUL AVRUPA YAKASI YÜKSEKÖĞRETİM YURTLARI

 HÜDÂYİ DERSAADET EYÜP SULTAN YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2016 yılında Gaziosmanpaşa’da faaliyete başlayan yurdun 147 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. https://gazanferagamedresesi.org/dersaadet-eyup-sultan-yurdu.html

ÖZEL DERSAADET İSTANBUL YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2019 Yılında Fatih’de faaliyete başlayan yurdun 47 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak İstanbul Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://istanbulyurdu.com/iletisim

ANADOLU İLLERİ YÜKSEKÖĞRETİM YURTLARI

ÖZEL GEBZE HÜDAYİ YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2019 yılında Kocaeli/Gebze’de faaliyete başlayan yurdun 200 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak Gebze Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://hudayigebzeyurdu.com/iletisim

ÖZEL HÜDAYİ YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2018 yılında Ankara/Mamak’da faaliyete başlayan yurdun 120 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://ankarahudayiyurdu.com/iletisim

ÖZEL EMİNDER YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2018 yılında Erzurum’da faaliyete başlayan yurdun 144 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://eminderyurdu.com/iletisim

ÖZEL ALTINOLUK METHİYE DUMLU YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2018 yılında Afyon’da faaliyete başlayan yurdun 81 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, ağırlıklı olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://afyonaltinolukyurdu.com/iletisim

ÖZEL DOST KAPISI YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2018 yılında Kütahya’da faaliyete başlayan yurdun 48 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://kutahyadostkapisiyurdu.com/iletisim

ÖZEL ERKAM YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2018 yılında Kütahya iline bağlı Simav ilçesinde faaliyete başlayan yurdun 84 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://simaverkamyurdu.com/iletisim

ÖZEL DÜZCE HÜDAYİ YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2019 yılında Düzce’de faaliyete başlayan yurdun 55 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://duzcehudayiyurdu.com/iletisim

ÖZEL BİLECİK İRFAN YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

 2019 yılında Bilecik’de faaliyete yurdun 45 kişilik kapasitesi bulunmaktadır.  Kurum, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere hizmet vermektedir.

Yurt ile ilgili iletişim bilgileri için bakınız. http://bilecikirfanyurdu.com/iletisim

Share.