NAKŞİBENDİLİK SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ

0

2-3-4 Aralık 2016 tarihlerinde vakfımız tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Bahâeddin Nakşibend ve Nakşibendilik Sempozyumu sona erdi. Sempozyuma birçok ülkeden katılımcı dahil oldu.

Sempozyumda Orta Asya ve Anadolu’nun mânevi mîmarı Bahâeddin Nakşibend Hazretlerinin hâyatı, görüşleri, tesiri ve aynı zamanda Nakşibendilik hakkında bir çok konu alanında uzman akademisyenler tarafından ele alınarak detaylı bir şekilde tebliğ edildi.

Son oturum Prof. Dr. Süleyman Derin Bey’in moderatörlüğünde Prof. Dr. İrfan Gündüz, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç ve Prof. Dr. Necdet Tosun’un sempozyum hakkında yaptıkları değerlendirmeler, anektotlar ve tavsiyeleriyle birlikte Prof. Dr. İrfan Gündüz Bey’in kapanış metnini okuması ve Bahâeddin Nakşibend Hazretlerinin hâyatını kum sanatı ile anlatan kısa bir video izletisi ile sona erdi.

Sempozyum bitimi ile birlikte Küçükçamlıca Çilehane Camii’nde Osman Nûri TOPBAŞ Hocaefendi’nin ‘Hak Dostlarından Hikmetler: Bahâeddin Nakşibend’ sohbeti ile program sonlandırılmış oldu.

Sempozyum’dan bizlere kalan “Müslüman hayra anahtar, şerre kilit olmalıdır.” Nice sempozyumlara…

NAKŞİBENDİLİK SEMPOZYUMU VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

BAHÂEDDİN NAKŞİBEND HAZRETLERİNİN HÂYATININ  KUM SANATI İLE ANLATIMI

 

ULUSLARARASI BAHÂEDDİN NAKŞİBEND VE NAKŞİBENDİLİK SEMPOZYUMU’NDAN KARELER

 

Share.