KIŞ YARDIMLARIMIZ BAŞLADI

0

İnsânî Yardım ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla İstanbul’da ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi yardımlarımız bağışçılarımızın da destekleriyle devam ediyor.

Çoğunluğu Sultanbeyli, Sancaktepe, Ümraniye ve Esenyurt ilçelerinde olmak üzere İstanbul’un birçok yerinde, ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım kolileri her ay düzenli olarak vakfımız aracılığıyla dağıtılmaktadır. Yapılan bu yardımlara ilave olarak vakfımıza gelen bağışlar ve imkânlar dâhilinde dul ve yetim ailelere nakdî yardımlar da yapılmaktadır.

KIŞ YARDIMLARIMIZ BAŞLADI

Havaların soğumasıyla birlikte vakfımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da kış yardımları kapsamında kayıtlı ailelere erzak paketine ilave olarak soba, kömür ve battaniye dağıtımına başladı. Soğuk kış günlerinde yapılan bu yardımlarla dar gelirli ailelerin ısınma giderleri bir nebze de olsa karşılanmış oluyor.

Hüdâyî Hazretleri’nden bu yana fukaraya el uzatmayı en mühim varlık sebepleri arasında gören vakfımız başta zekat, gıda, kurban olmak üzere hayırsever bağışçılarımızdan gelen her türlü bağışı yurt içinde ve yurt dışında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya, bu vesileyle imkan sahibiyle ihtiyaç sahibi arasında köprü vazifesi görmeye devam edecektir.

Sizler de bu yardımlara “Hüdayi Vakfı Online Bağış Sistemi” üzerinden destek olabilir, ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

KIŞ YARDIMLARIMIZLA BİNLERCE AİLEYE ULAŞTIK!

Share.