İNSANİ YARDIM MALZEMELERİ İDLİB’E ULAŞTIRILDI

0

2011 yılında ülkelerinde başlayan iç savaş nedeniyle misafirimiz olan Suriyeli muhacir kardeşlerimize yönelik “Ensar” olabilme şuuruyla yaptığımız yardımlar bağışçılarımızın da destekleriyle gerek İstanbul’da gerekse Suriye içerisinde düzenli olarak devam ediyor.  

Her ay İnsani Yardım Birimi ekiplerimizin Suriye sınırları içinde bulunan bölgelere bizzat giderek organize ettiği yardımlar kapsamında savaş mağdurlarının yaşadığı konteynır kentlere, çadır kamplarına ve köylere sığınmak zorunda kalan mağdurlara yönelik gıda kolileri, hijyen malzemeleri, battaniye, ayakkabı, kıyafet gibi farklı ayni yardım malzemelerini ulaştırıyoruz. Yardım öncesi bölgede bulunan yerel kurumların yardımıyla gerçekleştirdiğimiz tahkikatlar sonrası özellikle saldırılar sonucu dul ve yetim kalmış ailelere ayrıca nakdi yardım yapıyoruz. Bölgede dini eğitim veren medrese ve Kur’an kursu öğrencilerine ve hocalarına eğitim desteğinde bulunuyoruz.

EKİPLERİMİZ İDLİP DANE VE MUHAYYEM BÖLGELERİNDE

Düzenli olarak bölgeye ulaştırılan yardımlar kapsamında 20 Ekim Cuma günü İdlib’in Dane ve Muhayyem Hama bölgelerine ulaşan ekiplerimiz kamplarda ve çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren mağdurlara yönelik hazırlanan insani yardım malzemelerini dağıtarak savaştan psikolojik olarak bozulan moral ve motivasyonlarının bir nebze olsun yükselmelerine yardımcı oldular.

Suriyeli muhacir kardeşlerimize yönelik yardımlarımız bağışçılarımızın destekleriyle düzenli olarak devam edecektir.

Sizlerde bu hayra ortak olmak istiyorsanız online bağış ve hesap numaralarımız üzerinden bağışta bulunabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

HESAP NUMARALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Share.