İDLİP’E EL UZATALIM

0

Hüdayi Vakfı olarak İdlib’te çadır kentlere sıkışmış mazlumlara kucak açıyoruz. Hep birlikte mazlum ve muhtaç kardeşlerimize İdlip’e el uzatalım…

Suriye krizinin başladığı tarihten bu yana Türkiye sınırına yakın İdlib, Azez başta olmak üzere Afrin, Bayırbucak, Cerablus, Kuzey Hama ve Halep’in kırsal bölgelerine yönelik bugüne kadar yüzlerce TIR’lık insani yardım malzemesi ulaştıran Vakfımız, İdlib için yeni bir yardım kampanyası başlattı.

İç savaşın başladığı günden beri Türkiye sınırına yakın olması nedeniyle güvenli bir liman olarak görülen İdlib’in nüfusu abluka altındaki bölgelerden ve çatışma alanlarından kaçıp sığınanlarla birlikte 4 milyona yaklaşmış durumda. Bölgede yüz binlerce kişi çadır kentlere sıkışmış bir şekilde imkânsızlıklar içerisinde hayat mücadelesi veriyor.

Hüdayi Vakfı olarak İdlib’te konteynır kentlerde, altyapının yetersiz olduğu çadır kamplarda ve kırsal alanlarda metruk binalarda yaşamak zorunda kalan savaş mağdurlarının gıda, hijyen gibi temel insani ihtiyaçlarıyla barınmaya ve ısınmaya yönelik ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşan kış öncesi yeni bir yardım çağrısında bulunuyoruz.

Kardeşlik hukukumuzun üzerimize yüklediği sorumluluk bilinciyle düzenli olarak bölgeye ulaştırdığımız yardımlarla savaş mağdurlarının bozulan psikolojilerini düzeltmeyi, onların moral ve motivasyonlarını bir nebze de olsun arttırmayı hedefliyoruz.

Un, ekmek, konserve, su gibi gıda malzemelerinden çocuk bezine, soba, kömür, battaniyeden, kıyafet, ayakkabı gibi giyim malzemelerine, nakdi yardımlardan eğitim desteklerine kadar birçok konuda acil yardıma ihtiyaçları bulunan savaş mağdurlarının yaralarını sarmak isteyen bağışçılarımız “SURİYE” bağış kalemi aracılığıyla bu kampanyaya diledikleri miktarda destekte bulunabilir.

Online bağış için tıklayınız…

Share.