İDLİB İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ

0

Son günlerde saldırıların yoğunlaştığı İdlib’e ve Barış Pınarı Harekâtı ile terörden temizlenen bölgelere yardımlarımızı yoğunlaştıryoruz.

Suriye’de iç savaşın başladığı tarihten bu yana Türkiye sınırına yakın İdlib başta olmak üzere Azez, Afrin, Bayırbucak, Cerablus, Kuzey Hama ve Halep gibi birçok bölgeye yüzlerce tırlık insani yardım malzemesi gönderen vakfımız, kışın girmesiyle birlikte İdlib’le birlikte Tel Abyad ve Resulayn bölgelerindeki savaş mağdurlarına destek için hayırseverlere “RAHMET PINARI OL” çağrısında bulunuyor.

İDLİB ACİL YARDIM BEKLİYOR

Son aylarda yoğun saldırılara maruz kalan İdlib’te binlerce kişi Türkiye sınırına yakın güvenli bölgelere göç etmeye başladı. Yerlerinden edilmek zorunda bırakılan aileler, barınak (çadır-battaniye), gıda ve hijyen (temizlik malzemeleri, çocuk bezi) gibi yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Kışa imkânsızlıklar içerisinde giren İdlib’teki mağdurların acil ihtiyaçlarını hep birlikte karşılayalım.

HESAP NUMARALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ayrıca SURİYE yazıp 4832’ye SMS atarak gerçekleştirebilirsiniz. ( SMS Bedeli: 15₺ )

SAVAŞ MAĞDURLARININ YARALARI SARILIYOR

“Gariplere, Kimsesizlere, Muzdariplere Rahmet Pınarı Ol” temasıyla yeni bir yardım kampanyası başlatan vakfımız, toplanan yardımlarla yoğun saldırılara maruz kalan İdlib başta olmak üzere Tel Abyad, Rasulayn, Azez, Afrin bölgelerinde kışa imkansızlıklar içerisinde giren ihtiyaç sahiplerinin gıda, hijyen, barınma, ısınma, giyim, eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Suriye’nin kuzeyinde düzenli olarak insani yardım faaliyetleri gerçekleştirerek, çadır kamplarda, yetimhanelerde ve metruk binalarda imkânsızlıklar içerisinde hayat mücadelesi veren savaş mağdurlarına; gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan erzak paketleri, adak kurban etleri, kışlık kıyafet-ayakkabı gibi giyim malzemeleri, soba-battaniye gibi ayni yardımların yanında dul-yetim ailelere de nakdi yardımları saha ekiplerimizle bizzat ulaştırıyoruz.

Eğitim destekleri kapsamında bölgedeki Kur’an kurslarını, medreseleri ve camileri ziyaret ederek eksiklerini gidererek, hoca ve talebelere de gerekli yardımlarda bulunan vakfımız, tüm hayırseverlere “mağdur ve muhtaçların maddi ve manevi yaralarını hep birlikte saralım” çağrısında bulunuyor.

Yardım kampanyasına destek olmak isteyenler online bağış yoluyla, ilgili hesap numaralarımıza “EFT/havale” yoluyla veya 4832 SMS bağış hattı aracılığıyla “SURİYE” yazarak diledikleri miktarda katkıda bulunabilmektedir.

Share.