HÜDAYİ’DE VEFA HAREKETİ

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı devletimizin yerinde aldığı tedbirler kapsamında İstanbul’da evlerinden çıkamayan, yalnız yaşayan 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza vefamızı göstererek desteklerimizi arttırıyoruz.

Hüdayi Vakfı olarak İstanbul’da her ay yaklaşık 7 bin aileye düzenli bir şekilde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan ayni yardımları ve nakdi destekleri saha uzmanlarımızla kapılarına kadar ulaştırıyoruz.

Devletimizin hastalığın yayılmaması amacıyla yaptığı çağrıya uyarak evlerinden çıkamayan büyüklerimizin ve kronik rahatsızlığı olan hastalarımızın gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için saha uzmanlarımız ve gönüllülerimizle birlikte market alışverişlerini yapıyoruz.

Yardımların koordinasyonu noktasında kaymakamlıklar, belediyeler ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da sürekli istişare ve irtibat halindeyiz. Elimizdeki imkânlarla mağdurların yanındayız.

Allah (c.c) ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Hastalarımızın ve sağlık çalışanlarımızın da yardımcısı olsun.

Share.