HÜDÂYİ’DE RAMAZAN SEVİNCİ

0

Zengin- fakir, amir – memur binlerce kişi hep birlikte  Hüdâyi sofralarında oruçlarını açıyor.

SOFRALAR BİR, DUALAR ORTAK

1985 yılında küçük bir mekânda, yoksullara deva olmak amacıyla 20 kişilik aşevinde hizmet vermeye başlayan Vakfımız, bugün Üsküdar’daki aşevinde her gün 1000 kişiye sıcak yemek veriyor. Ramazan ayında iftar sofralarıyla bu sayı 1500’ü buluyor.

RAMAZAN’IN BEREKETİ HEPİMİZİ KUŞATIYOR

Ramazan’da Aziz Mahmûd Hüdâyi Hazretleri’nin türbesinin de içinde bulunduğu Üsküdar’daki külliye içinde yer alan aşevimizden mahalle halkından ihtiyaç sahipleri sefer taslarıyla evlerine iftar yemekleri götürmektedir.

Ayrıca her akşam kurulan iftar sofralarında Hüdâyi Hazretlerini ziyarete gelen misafirler, ihtiyaç sahipleri, öğrenciler, iftar yemeği bağışçıları ve misafirleriyle hep birlikte kutlu ibadetin sevabına ve sevincine ortak olmaktadır.

BİNLERCE KİŞİ HER GÜN HÜDÂYİ SOFRASINDA BULUŞUYOR

İstanbul’da aynı zamanda İlmi Araştırmalar Merkezi (İLAM) ve Çilehane Camisi’nin de içinde yer aldığı Küçük Çamlıca’daki vakıf merkezimizde de her gün iftar yemeği verilmektedir. Dünyanın farklı coğrafyalarından eğitim almak için Türkiye’ye (vakfımıza) gelen yüzlerce öğrenci aynı anda dualarla orucunu açmaktadır.

Bunun yanında İstanbul’da bulunan Kur’ân kurslarımız ve öğrenci yurtlarımızda da iftar sofraları kurulmakta, zengin-fakir, amir-memur binlerce kişi aynı anda Hüdâyi sofralarından maddî ve manevî olarak nasiplenmektedir.

İFTAR BAĞIŞÇISI İLE İFTAR EDEN AYNI SOFRADA

Ramazan’da verdiğimiz iftarlar her akşam bir hayırsever bağışçımızın desteğiyle gerçekleşmektedir. İftar sahibi kendi özel misafirleriyle birlikte o akşam binlerce kişiyle ekmeğini, çorbasını paylaşmakta, böylece sevgili Peygamberimiz’in (s.a.v.) bir oruçluya iftar vermenin sevabıyla ilgili müjdesine nail olmaktadır.

Hayırsever vatandaşlarımız burada, iftar vermenin manevi haz ve sevabını tatmakta, davet ettiği misafirleriyle, ihtiyaç sahipleriyle ve iftara gelen öğrencilerle aynı sofrada birlikte iftar etmenin huzur ve güzelliğini yaşamaktadır.

BAĞIŞLARINIZLA BEREKETE ORTAK OLUN!

İstanbul’da Ramazan yardımları kapsamında iftar sofraları dışında yaklaşık 6-7 kişilik bir ailenin aylık gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırladığımız erzak kumanyalarını vakfımıza ait araçlar ve saha uzmanlarımızla Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi ailelere, öğrenci evlerine, çoğunluğu Suriyeli olmak üzere insani ve siyasi krizler nedeniyle farklı coğrafyalardan ülkemizde misafir olan muhacir kardeşlerimize dağıtarak Ramazan sevincini ve bereketini binlerce kişiyle paylaşıyoruz.

Gelin bu rahmet ikliminde açacağımız iftar sofraları, dağıtacağımız gıda kumanyaları, zekat, fidye, fitre bağışlarımızla Ramazan’ın bereketini önce gönüllerimizde ve evlerimizde, sonra da ülkemizde ve İslam coğrafyasında soluk soluk yaşayalım, dostluğumuzu ve sevgimizi paylaşalım.

Siz de yardım ve desteklerinizle İstanbul’daki ihtiyaç sahiplerine, muhacirlere, ilim taliplerine, çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarına bir paket erzak yardımında bulunarak yıkık ve yorgun gönüllerini ihyâ edebilir, kurulacak iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz.

Share.