HÜDAYİ SOFRASINDA TOPLU İFTAR VERMEK İSTER MİSİNİZ?

0

Ramazan ayı boyunca Üsküdar ve Küçük Çamlıca (İLAM) aşevlerimiz başta olmak üzere tüm aşevlerimizde, Kur’an kurslarımızda ve talebe yurtlarımızda binlerce kişiyi aynı iftar sofralarında bir araya getiriyoruz. 

Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin türbesinin de içinde yer aldığı Üsküdar aşevi ve dünyanın farklı coğrafyalarından yüzlerce öğrencimizin eğitim aldığı İlmi Araştırmalar Merkezi – İLAM eğitim kurumumuzun da içinde yer aldığı Küçük Çamlıca Çilehane aşevi başta olmak üzere İstanbul’daki ve Türkiye’nin farklı illerindeki tüm aşevlerimizde, Kur’an kurslarımızda ve talebe yurtlarımızda Ramazan ayı boyunca binlerce kişiyi aynı iftar sofralarında bir araya getiriyoruz.

Üsküdar ve Küçük Çamlıca aşevlerimizin her birinde Ramazan boyunca günlük 2.000 kişilik iftar yemeği çıkarıyoruz. Dileyen hayırseverlerimiz bir günlük toplu iftar bağışlarıyla kurulan bu gönül sofralarına katkıda bulunabiliyor ve belli sayıda misafiriyle de bu iftarlara katılabiliyor.

HÜDAYİ SOFRASINDA İFTAR VERMEK İSTER MİSİNİZ?

Her akşam bir hayır sahibinin üstlenebildiği bu kardeşlik ve gönül sofralarımızdan her seviyeden talebeler, bölgenin ihtiyaç sahipleri, sokakta yaşayan kimsesizler, sefer tasıyla evine yemek taşıyan dul-yetim aileler ayrıca Hüdayi Hazretleri’nin ziyaretçileri de istifade ediyor, bu vesileyle imkân sahibi-ihtiyaç sahibi, amir-memur, hoca-talebe binlerce kişi aynı iftar sofralarında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini, coşkusunu, kardeşlik iklimini hep birlikte paylaşıyor ve manevi atmosferini hep birlikte teneffüs ediyor.

Ramazan’da temel gayemiz; bu sofralar vesilesiyle hem yaralı gönüllere merhem olmak hem de milletimiz arasında birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmektir.

Share.