HÜDAYİ KURBAN GÖZLEMCİLERİ UZAKLARI YAKIN ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTI

0

Vakfımızın bu yıl Asya, Afrika, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Uzak Doğu gibi farklı coğrafyalarda 40’tan fazla ülkede gerçekleştireceği Kurban organizasyonuna yardımcı olmak amacıyla görevlendirilen kurban gözlemcilerimiz uzakları yakın etmek için yola çıkmaya başladı.

İstanbul’dan vakfımız personeli içinden seçilen gözlemcilerden ilk kafile Kamerun, Uganda, Gana ve Burkina Faso’ya gitmek üzere yola çıktı.

Kurban bağışında güven konusunun önemine dikkat çeken Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz , “Yurt dışında 40’ı aşkın ülkede kurban keseceğiz. Kurbanların kesileceği ülkelerdeki kendi kurumlarımızdaki personelimize ilave olarak İstanbul’dan vakıf personeli içinden seçilen 60’a yakın gözlemci gönderiyoruz.

Gözlemcilerimizden ilk grup bugün itibariyle yola çıkmaya başladı. Kurban Bayramına kadar da bütün gözlemcilerimiz görev yerlerinde olacak. Gözlemcilerimiz gittikleri ülkelerde kurbanlıkların satın alınması, hijyenik ortamlarda kesilmesi, ihtiyaç sahiplerine dağıtılması, kurban kesiminde fotoğraf ve video çekimi gibi konularda yardımcı oluyorlar. Kurban organizasyonu esnasında ve sonrası yazdıkları gözlemci raporlarına göre de gerekli tüm düzenlemeler hayata geçiriliyor” şeklinde konuştu.

GÖZLEMCİLERİMİZDEN KARELER

Share.