HÜDAYİ GAZZELİLERLE…

0

Hayırsever Hüdayi gönüllülerinin yapmış olduğu bağışlar Filistin’deki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam etmektedir.

Hüdayi  gönüllüleri ilk günlerden itibaren gerekli çalışmalara başlamış, imkanlarını Gazzeli ihtiyaç sahiplerine ilaç, gıda ve nakit olarak ulaştırmaya çalışmıştır.
Bu alanda yapılan en son çalışma ise bazı sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak bir kargo uçağı ile tıbbi malzemenin gönderilmesidir. 1.051.000 TL değerindeki 40 tonluk ilaç ve tıbbi malzemeyle yüklenen Türk Hava Yollarına ait Aras isimli kargo uçağı 28 Ocak 2009 saat 15:00 de  Atatürk Havalimanından kalktı. Saat 17:30da Mısır Arish Havaalanına inen kargo uçağı Deniz Feneri Derneği, Yeryüzü Doktorları ve Hüdayi Vakfı yetkilileri tarafından karşılanarak, malzemelerin Gazze’ye ulaştırılması için   gerekli çalışmalara başlanıldı.

Deniz Feneri Derneği, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Yeryüzü Doktorları ve İsra Derneğinin işbirliğiyle gönderilen kargo uçağındaki tıbbi yardım malzemeleri ağırlıklı olarak Gazzede acil ihtiyaç olduğu bildirilen yoğun bakım ve travma merkezlerinde kullanılmak üzere talep edilen nitelikli malzemelerden oluşmaktadır.
Katkıda bulunan tüm hayır sahiplerine teşekkür eder, desteklerinin devamını bekleriz.

Share.