HÜDAYİ BÜLTENİ SAYI 7 – Kurban 2017

0

Bülteni Okumak için tıklayınız…

Muhterem Hüdâyi Dostları,

Rahmet, bereket ve mağfiret dolu Üç Aylar iklimini, bize yaşattığı maddi ve manevi ikramlarıyla geride bıraktık. On bir ayın sultanı Ramazan’da Kur’an tilaveti, oruç, teravih, umre ve diğer farz ve nafile ibadetlerimizle Rabbimiz’e olan şükrümüzü eda etmeye çalıştık. Tanıdığımız tanımadığımız birçok kardeşimizle aynı sofrada birlikte iftar sevincini yaşadık. Zekât ve fitrelerimizi ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak dualarına ve mutluluklarına ortak olduk. Bayramda sevdiklerimizle ve akrabalarımızla bir araya gelip sıla-i rahim bağlarımızı pekiştirdik. Bize tüm bu güzellikleri yaşamamızın sebebi olarak İslam nimetini bahşeden Rabbimiz’e hamd-ü senâlar olsun. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (sav) salât-ü selâm olsun.

Öncelikle Üç Ayların girmesiyle başlattığımız ve Ramazan ayında yoğunlaştırdığımız İnsanî yardım çalışmalarımıza erzak, iftar, zekât, fidye, fitre, adak ve nafile kurban bağışlarıyla desteklerini esirgemeyen siz Hüdâyi dostları ve gönüldaşlarına, selamlarınızla birlikte yardımlarınızı ulaştırdığımız Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki milyonlarca ihtiyaç sahibi kardeşimiz adına bir kez daha teşekkür ediyor, Allah’a kurbiyetimize vesile olacak tüm hayır ve hasenatımızın kabulünü yüce Rabbimiz’den niyaz ediyoruz. Ramazan bitti ama yardım çalışmalarımız, hizmetlerimiz devam ediyor. Üstad Necip Fazıl’ın :

“Namaz camiden çıkınca,
Hac Mekke’den dönünce,
Ramazan Oruç bitince başlar.”

mısralarında dile getirdiği gibi biz de İnsanî yardım projelerimize Ramazan sonrasında da kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Hakk’a yakınlığı, adanmışlığı ve teslimiyeti ifade eden bir kurban mevsimine daha girmenin sevinç ve heyecanı içindeyiz. İnsanların ve hayır kurumlarının infakta yarıştıkları önemli mevsimlerden birisi Ramazan ise öbürü de Kurbandır. Bizler, Rabbimiz’in “O hâlde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes!” (Kevser 108/2)”, “O (kurban)ların ne etleri ne de kanları Allâh’a ulaşır; fakat O’na sadece sizin takvânız ulaşır…” (el-Hacc, 37) şeklindeki emir ve uyarısına takva duygusu içerisinde riayet ederek kurban ibadetinin eksiksiz ve kurumsal bir şekilde yerine getirilmesi gayesiyle yurtiçi ve yurtdışı kurban çalışmalarımızı başlattık. Her kurban döneminde olduğu gibi bu yıl da vakfımız sizlerin vakfımıza vekâlet yoluyla bağışlayacağı kurbanların, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere, dul ve yetimlere, Kur’an kursları ve medreselerimizde okuyan öğrencilerimize ve aşevlerimize dağıtılması noktasında veren el ile alan el arasında köprü olmaya devam edecektir.

Hedefimiz, başta ülkemiz olmak üzere Asya, Afrika, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Uzak Doğu gibi bölgelerde Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Burkina Faso, Filistin, Fildişi Sahili, Kamerun, Kosova, Makedonya, Mali, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye Tanzanya, Uganda gibi dünyanın birçok ülkesinde kurbanlar aracılığıyla İslâm dünyasında sevgi, kardeşlik ve ümmet bilinci adına gönül köprüleri kurmaktır.

Hüdâyi Vakfı olarak siz hayırsever kardeşlerimizi gönül coğrafyamızda özellikle yoksulluğun, açlığın, kuraklığın, İnsanî ve siyasi krizlerin derinden hissedildiği bu ülkelerde gerçekleştirilecek kurban heyecanına ortak olmaya davet ediyor, bayramın ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Ahmed Hamdi TOPBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bülteni Okumak için tıklayınız…

Share.