HÜDAYİ BÜLTENİ SAYI 3 – Ramazan 2016

0
Bülteni Okumak için tıklayınız..

Ramazan’a Dair

Rahmet ve Bereket aylarının içerisindeyiz.

Bizleri bu yıl da bu mübarek mevsimlerde buluşturan Rabbimiz’e hamd-ü senâlar olsun. Rahmetiyle, merhametiyle, şefkatiyle bizleri perverde eden Habib-i Hüdâ’ya salâtü selâm olsun.

Recep, Şaban ve en sonunda tüm İslâm âleminin birliğine, dirliğine, sağlığına ve selâmetine güzellikler katmasını niyaz ederek en güzel bir şekilde ifaya niyetlendiğimiz Ramazan’ın ikliminde nice güzellikleri birlikte yaşamayı umut ediyoruz.

Vakfımızın çıkarmış olduğu Hüdâyi Bülteni’nin bu sayısındaki konusunu “Ramazan’ı Yaşamak ve Yaşatmak” olarak belirledik.

Ramazan’ı yaşamak;

En başta orucu yaşamak Ramazan’da. Tüm hâllerini, nimetlerini ve düşündürdüklerini hakkıyla yaşamak.
Teravihleri, sahurları, iftarları, yardımları, zekatları, fitreleri, sadakaları yaşamak. Kılmanın, kalkmanın, açmanın, vermenin ne kadar büyük bir nimet olduğunun farkındalığını yaşamak. Bayramı yaşamak. Sevincini, burukluğunu bir sonrakine kavuşmanın heyecanın yaşamak.

Ramazan’ı bir bütün olarak tüm tefekkür vesileleriyle, kalbimizle, gönlümüzle, bedenimizle, zihnimizle yaşamak.

Ramazan’ı yaşatmak.

Ramazan’da yaşadığımız tüm güzellikleri yaşatmak.

Orucu bilmeyene orucu yaşatmak. Teravihi kılmayana teravihi yaşatmak. İftar açamayana iftarı yaşatmak. Yardıma, zekata, sadakaya, fitreye ihtiyacı olana mutluluğu yaşatmak. Bayramı hüzünle karşılayanlara bir nebze olsun sevinci de yaşatmak. Yaşadığımız güzellikleri başkalarına da yaşatmak. Yaşadığımızı paylaşmak…

Bizler Hüdâyi Vakfı olarak yılın her gününde olduğu gibi yine arıyor olacağız yetimleri, öksüzleri, kimsesizleri, ihtiyacı olanları. Bulduğumuzda yarasına şifa, derdine deva olmaya çalışacağız. Bulduğumuzda yaralarını saracağız. Erzak kolilerimizi ulaştırabileceğimiz en ücra köşelere ulaştıracağız. Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Anadolu’dan Ortadoğu’ya kadar ulaştırmaya çalışacağız yardımlarımızı, muhabbetimizi ve Ramazan bereketini.

Bu bereket seferberliğini sizlerle birlikte yapmak istiyoruz. Kolilerimizi birlikte paketlemek ve birlikte vermek istiyoruz. Yıllardır kaynayan bu Hüdayi çorbasının tuzunun sizden olmasını istiyoruz. Dünyanın bir başka ucunda bir fakirin kursağına düşen bir pirinç tanesinin sizden gelmesini arzu ediyoruz. Bir yetimin gülümsemesine vesile olmada sizinle ortak olmak istiyoruz. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da tüm güzellikleri sizlerle yaşamak ve sizlerle yaşatmak istiyoruz.

Unutulmamalıdır ki yapılacak yardımlara Hüdâyi Vakfı ve ihtiyaç sahiplerinden çok hayır sahiplerinin ihtiyacı vardır.

Hepinizi bu kutlu seferde toz yutmaya davet ediyoruz. Rahmetiyle muamele buyursun Rahman. Bereketiyle gelsin Ramazan.

Ahmed H. TOPBAŞ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bülteni Okumak için tıklayınız..
Share.