HÜDAYİ BÜLTENİ ÖZEL SAYI – Kurban 2015

0

Bülteni Okumak için tıklayınız..

Başkan’dan…

Gönüllerimizde farklı duyguları bir arada yaşadığımız ender zamanlardır bayramlar. Kimimiz ikram ettiği için sevinir; kimimiz ikram bulduğu için. Kimimiz sevdiğine kavuştuğu için mutludur; kimimiz kavuştuğunu sevdiği için…

Nasip ve kısmet kavramlarının hikmetinin en iyi anlaşıldığı anlardır bayramlar. Bir düşünün; adadığınız kurbanın etini komşunuz değil, ilinizdeki bir hemşehriniz değil, ülkenizdeki bir vatandaşınız değil de dünyanın başka bir ucunda, hiç tanımadığınız, görmediğiniz ve belki de bu dünyada göremeyeceğiniz bir insan yiyecek.  Nasip… Bayrama ulaşmak nasip olacak, kurbanı almaya imkân olacak, o kurbanı dünyanın bir ucunda hasretle et bekleyen bir muhtaca ulaştırmak nasip olacak ve o insana o eti yemek nasip olacak. Kısmet….  Biz Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı olarak bu Kurban Bayramı’nda da, nasip ve kısmet hikmetinin sırrını sizlerle birlikte yaşamak istiyoruz… Var mısınız?

Sevinçlerin çoğaldığı, acıların bile sevince katık edildiği günlerdir bayramlar. Büyüğünden küçüğüne herkese yayılan bir mutluluk havası vardır bu günlerde. İmkân sahibi her insan ağır bir sorumlulukla gezer bu günlerde. Hem ailesine, hem komşusuna hem de dünyanın başka yerlerinde ihtiyaç sahibi olan insanlara; imkânı verene bir şükür nişanesi olarak sunduğu kurbanın etini ulaştırma sorumluluğu. Hüdâyi vakfı olarak omzunuzdaki bu ağır sorumluluğu paylaşmaya, şükrünüzün nişanesini en uzak diyarlara taşımaya talibiz. Var mısınız?

Mazlumun, mağdurun, öksüzün, yetimin, garibin, muzdaribin dudaklarında tebessüm gördüğümüz ender zamanlardır bayramlar. Ramazansa bayramın ismi iftarlar, fitreler, erzak yardımları vardır gündemimizde. Kurbansa gelen bayram, gönül coğrafyamızın her noktasında ulaşmak, aylardır et yiyememiş kardeşlerimiz vardır hedefimizde. Her geçen yıl bir ülke, bir mekân daha eklediğimiz bu gönül haritamızın her noktasına sevinç, huzur ve mutluluk götürmek için çabalarız. Biliriz ki ulaştırdığımız her ikram, sevgi ve kardeşliğimizi daha da perçinler. Verdiğiniz her kurban ihtiyaç sahibi bir gönle ulaşmak için bir köprüdür bizim için. Afganistan’dan Yunanistan’a; Uganda’dan Gana’ya, Burkina Faso’dan Senegal’e, Irak’tan Suriye’ye, Mali’den Meksika’ya; Somali’den Filistin’e; Etiyopya’dan Nijer’e; Kamerun’dan Pakistan’a; Tacikistan’dan Tanzanya’ya, Rusya’ya, Kırım’a, Moğolistan’a, Gürcistan’a, Hindistan’a, Filipinler’e, Dağıstan’a, Azerbaycan’a, Arakan’a, Arnavutluk’a ve ismini sayamadığımız birçok noktaya gönül köprüleri kuruyoruz her yıl. Bu yıl da bu köprüleri birlikte kurmaya, ihtiyaç sahibi insanların kursaklarına bir lokma et koymaya, sevgimizi ve kardeşliğimizi perçinlemeye niyetliyiz… Var mısınız?

Bizler Hüdâyi Vakfı olarak gerek İstanbul’da gerekse gönül coğrafyamızda kurban kesim faaliyetlerinde bulunacağız. Hedefimiz ve gayemiz; sevgi, kardeşlik ve dostluk adına gönül köprüleri kurmaktır. Bu duygularımızı bizimle yaşamaya, siz Hüdâyi Dostlarını çıktığımız bu seferberlikte yoldaşımız olmaya davet ediyoruz… Var mısınız?

Ahmed H. TOPBAŞ
Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Yön. Kur. Başkanı

Bülteni Okumak için tıklayınız..

Share.