HALEP’E YAKIN KAMPLARA YARDIMLAR ULAŞTI

0

Suriyeli kardeşlerimize yardımlarımız devam ediyor…

Başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun farklı bölgelerine yerleşen Suriyeli muhacir kardeşlerimize, hayırseverlerin de destekleriyle aylık düzenli ayni ve nakdi yardımlarına devam eden Hüdâyî Vakfı, İnsani Yardım ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü biriminin organizasyonuyla Ekim ayı içerisinde Suriye’nin Cerablus bölgesine gönderdiği yardımlardan sonra son olarak Esad rejiminin, İran ve Rusya’nın yoğun saldırıları sonrası Halep’den Azez gibi civar bölgelerdeki kamplara sığınmak zorunda kalan mazlum kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yardım konvoylarını bölgeye gönderdi.

Gıda, temizlik maddeleri, bebek bezi ve maması, battaniye, ayakkabı, giyim vb. muhtelif insani yardım malzemelerinin yüklendiği altı tırdan oluşan yardım konvoyu 05-06 Aralık 2016 tarihlerinde bölgeye  ulaştırıldı.

Yardımlar Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı İnsani Yardım Birimi personeleri Ahmet Doğan ve Nihat Coşkun Bey’lerin nezaretinde sevk edilerek Halep’e yakın civar bölgelerdeki kamplara ve Azez ile Cerablus kamplarına dağıtıldı.

Bölgeye giden Nihat Coşkun ve Ahmet Doğan Bey’in izlenimleri ;

Bağışçılarımızın yardımlarını bölgeye ulaştırma yükü ile çıktığımız bu yolun mutluluğu ile bölgeye ulaştığımızda içimizi yakan bir durumla karşılaştık. Bölgeye iner inmez bizleri o mağdur hallerine rağmen samimiyetle, kardeşçe ağırladılar. Aynı zamanda bizlere “Kardeşlerimiz hoş geldiniz.” demeleri bizleri bir kez daha duygulandırdı.  Biz üzerimizde mont varken dahi üşürken onların o incecik elbiselerle gezdiğini görmek bizleri bir kez daha üzdü. Çamaşır makineleri olmadığı için elbiselerini sadece su ile elde yıkıyorlardı ve her yerde o masum çocuklar ayakları çıplak, yanakları, burnu buz tutmuş o masumların üzerlerinde pazardan 1 liraya aldığımız bir çorap dahi yoktu. Çocukların o durumu bizleri derinden etkiledi. Kardeşlerimiz orada her öğün sıcak yemek bulamıyorlar. Sıcak bir yuvaları yok ama Allah’ın izniyle biz kardeşleri ve Hüdâyi gönüldaşlarımızın yardımıyla elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Share.