ESEFLE KINIYORUZ…

0

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmed Topbaş:

“Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı başta olmak üzere vatandaşlarımıza yönelen her türlü şiddet olayını ve bunun benzeri toplumumuzun huzurunu bozmaya yönelik her türlü eylemi esefle kınıyoruz.”

“…İyilik ve takva üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerinde yardımlaşmayın. Allah’tan korkun…” (Maide 2) ayeti veçhile kendini toplumdan mesul gören her bireyin yaşanan acılara ve ızdıraba ortak olması, toplumu huzursuzluğa sevk edecek her türlü yaklaşımdan ve davranıştan uzak durması icap etmektedir.

Bu minvalde, son günlerde ülkemiz üzerinde yaşanan elim hadiselerden, milletçe ferasetli davranarak daha güçlü ve perçinlenmiş olarak çıkmamız gerekmektedir. Yaşadığımız acı bizleri provokasyona açık hale getirmek yerine; daha kuvvetli, daha basiretli, daha kuşatıcı olmaya teşvik etmelidir. Yine toplumun bütün kesimleri olarak birbirimizi suçlamak yerine birbirimize sahip çıkarak, ülkemizin ve ümmetin maslahatı için toplumumuzu hayra teşvik eden fedakâr ve diğergam davranış örnekleri sergilemeliyiz.

Bugünler; milletçe dua etmemiz gereken, ayrılıkları körüklemek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken günlerdir. Bize vatanımızı dar etmek isteyenlere, bölmek isteyenlere karşı saflarımızı sıklaştırmalı, geçmişten gelen bağlarımızı hatırlamalı ve bütün hain tuzakları boşa çıkarmalıyız.

Hüdâyi Vakfı olarak, kardeşlerimize ve toplumun tüm fertlerine, çıkabilecek her türlü tahrik edici, yıpratıcı, suçlayıcı haberlere karşı dikkatli yaklaşımlarda bulunmalarını bir kez daha hatırlatır, teenniyle hareket etmelerini tavsiye ederiz.

Gerek Ankara’daki terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, gerekse ülkemizin dört bir yanında şehit düşen asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa, yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz.”

Share.