EĞİTİM HİZMETLERİMİZ

0

Hüdâyî Gönüldaşları’nın, eğitim, basın-yayın ve sosyal-kültürel alanlarındaki hizmetleri, özellikle soydaş ve akraba topluluklarımızın yaşadığı Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya ve gönül coğrafyamız olan Afrika kıtası olmak üzere 30’u aşkın ülkede 24 yıldır devam etmektedir.

EĞİTİM HİZMETLERİ

Kurulduğu günden bu yana yurt içinde eğitim faaliyetlerine ve öğrencilere desteklerine devam eden vakfımız, 1992 yılından bu yana Hüdâyi gönüldaşlarının katkıları ve işbirlikleri ile yurt dışında da eğitim faaliyetlerine destek olmaya başlamıştır. Bu kapsamda özellikle soydaş ve akraba topluluklarımızın yaşadığı Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Avrasya ve gönül coğrafyamız olan Afrika kıtası olmak üzere 30’u aşkın ülkedeki eğitim faaliyetlerine destek olunmaktadır. Hâlihazırda yurt içi ve yurt dışında toplam 200’e yakın eğitim müessesesi ile işbirliği yapılarak eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.

Yurt dışında destek olunarak işletmesine katkı verdiğimiz örgün eğitim müesseseleri;

4 ilahiyat ve dengi fakülte, 6 ilahiyat yüksek okulu, 20 imam hatip ve dengi okul, 23 Kur’an kursu, 1 imam enstitüsü, 2 araştırma merkezi (master – doktora), 14 kültür merkezi, 56 talebe yurdu, 12 kreş ve yetimhane
olmak üzere toplam 137’dir.

Yılda 10.000’i aşkın örgün eğitim talebesine ve 35.000’i aşkın yaygın eğitim talebesine hizmet verilmektedir.

Share.