DOĞU AFRİKA’DAKİ KURAKLIK İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ

0

2011 yılında yaşanan kuraklıkta tüm dünyanın unuttuğu bir dönemde Somali’ye yardımlarını ulaştıran ve her zaman mazlumun yanında olmayı dînî ve insanî bir vecîbe bilen, necip milletimizin bağışlarını emanet bilip başta ülkemiz olmak üzere dünyanın birçok bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine hassasiyetle ulaştıran Hüdayi Vakfı, Somali başta olmak üzere Doğu Afrika ülkelerindeki mazlum kardeşlerimiz için tekrar yardım seferberliği başlattı.

Son 6 yılın en büyük kuraklık felaketinin yaşandığı, hemen hemen her gün onlarca insanın ölüm haberlerinin geldiği bu bölgeye yönelik yardımlar için “KURAKLIK (DOĞU AFRİKA)” başlığıyla özel bir bağış kampanyası yürütülmektedir.

Doğu Afrika ülkelerinden 10 milyon nüfuslu Somali’de Birleşmiş Milletlerin açıklamasına göre 6,2 milyon kişinin hayatını tehdit eden büyük bir insani kriz yaşanıyor. 2011 yılında yaşanan ölümcül kuraklık sonrasında Somali’de 250 bin insan hayatını kaybetmiş, Kenya ve Etiyopya gibi ülkelere kitlesel göçler yaşanmıştı. Henüz 2011 krizinin yaraları tam manasıyla sarılamamışken maalesef bölge yeni bir açlık ve susuzluk felaketinin eşiğinde. Uzun süre yağmurun yağmadığı, nehirlerin kuruduğu ülkede kitlesel ölümlerin yaşanması söz konusu. Kuraklık nedeniyle 3 milyon insanın köylerden şehir merkezlerine iç göçe mecbur kaldığı Somali’de yaklaşık 100 bin çocuk açlık sınırının altında yaşıyor. Kuraklığa bağlı olarak ülkede; suya, gıda maddelerine ve susuzluktan kaynaklı kolera nedeniyle de ilaca acil ihtiyaç vardır.

Hüdayi Vakfı olarak hayırsever milletimizi bu bölgelerdeki mazlum ve mağdur kardeşlerimize tekrar el uzatmaya ve yaralarını beraber sarmaya davet ediyoruz.

Hüdayi Vakfı Kuraklık Kampanyasına Nasıl Bağış Yapabilirsiniz?

  • Hüdayi Vakfı’nın Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım hesaplarında oluşturduğu “KURAKLIK (DOĞU AFRİKA)” bağış kalemi seçilerek havale veya eft ile ayrıca bu banka şubelerinden bağış tahsilât sistemi üzerinden
  • Hüdayi Vakfı’nın internet sitesi üzerinden online bağış sekmesinden kredi kartıyla, Tıklayınız…
  • AFRIKA yazıp 4832’ye sms göndererek 5 TL bağış yapılabilir.

 

 

Share.