BİR ARADAYIZ İDLİB’İN YANINDAYIZ

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlığında toplanan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) organize ettiği İdlib Yardım Kampanyası Basın Tanıtım Toplantısı’na Hüdayi Vakfı’da katıldı. 

İdlib Yardım Kampanyası Basın Tanıtım Toplantısı’na katılan STK’lar ortak bir çalışma ile İdlib için yardım çağrısında bulundular.

1 Aralık 2019’dan bu yana İdlib’den Türkiye sınırına yakın yerlere göç edenlerin sayısı 312 bin kişiye dayandı. Göç edenlerin yüzde 76’sını kadın ve çocuklar oluşturuyor. Özellikle son aylarda yoğun saldırılara maruz kalan İdlib halkı zorunlu olarak yerlerinden edildi.

İdlib Yardım Kampanyası Basın Tanıtım Toplantısı’na  vakfımızı temsilen Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı İnsani Yardım ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürü Medet Bala Bey de iştirak etti.

Tüm İnsani Yardım Kuruluşlarının ortak İdlib yardım kampanyasına sizler de destek olmak için vakfımız üzerinden bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.

İDLİB ACİL YARDIM BEKLİYOR

Son aylarda yoğun saldırılara maruz kalan İdlib’te binlerce kişi Türkiye sınırına yakın güvenli bölgelere göç etmeye başladı. Yerlerinden edilmek zorunda bırakılan aileler, barınak (çadır-battaniye), gıda ve hijyen (temizlik malzemeleri, çocuk bezi) gibi yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Kışa imkânsızlıklar içerisinde giren İdlib’teki mağdurların acil ihtiyaçlarını hep birlikte karşılayalım.

Bağışlarınızı; “SURİYE” bağış kalemi aracılığıyla havale-EFT ile,

HESAP NUMARALARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ…

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

Ayrıca SURİYE yazıp 4832’ye SMS atarak gerçekleştirebilirsiniz. ( SMS Bedeli: 15₺ )

Bakan Soyludan İdlib için yardım çağrısı

Share.