AZEZ VE ÇOBANBEY’DE TOPLU AÇILIŞLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0
Suriye’de savaş mağdurlarına yönelik imar ve ihya çalışmaları gerçekleştiriyoruz.Bu doğrultuda Vakfımızın desteği, Türkiye Diyanet Vakfı’nın işbirliği ile ilk olarak Suriye’nin Azez bölgesindeki Mukaveme kampı içerisinde yapımı tamamlanan briket evler sahiplerine teslim edildi.
Suriye’nin kuzeyindeki İdlib ve Azez bölgelerinde çadırlarda yaşayan savaş mağdurları için blok olarak inşa edilen 350 adet briket eve Bereket Evleri adı verildi. Uzun yıllar derme çatma çadırlarda hayat mücadelesi veren savaş mağdurlarının daha insani bir ortamda yaşamaları için inşa edilen evlerin her birisinde mutfak, lavabo ve banyo bulunuyor.
Mukaveme kampı içerisinde 350 briket evin yanı sıra bölge halkına da hizmet verecek Musa Efendi Camii yine vakfımızın desteği ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın işbirliği ile ibadete açıldı. Açılışta Kilis Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, vakfımız ve TDV temsilcileri de hazır bulundu.
Çobanbey bölgesinde ise 200 öğrenci kapasiteli; içerisinde öğrenci yurdu, mescid ve yemekhanesi olan Hacı Hasan Mallı İmam-Hatip Lisesi vakfımızın desteğiyle eğitim hizmeti vermeye başladı.
Vakfımız, Suriye’de barınma, eğitim ve insani yardım alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.
Share.