Allah’a Şükür, Vesile Olanlara Teşekkür!

0

“Bütün yeryüzü bana mescid kılındı” buyuran Allah Resûlü’nün ümmetine yakışan; mescidleri kapatmak ya da kapalı olmasına rıza göstermek değil, kapanan mescidlerin kilidini bir bir açarak imar etmek ve mescidsiz diyarları çil çil kubbelerle mamur etmektir.

Habibullah Efendimizin asırlar öncesinden ümmetine hedef gösterip müjdelediği Kostantiniyye’yi, İslâm’ın nuruyla “Aziz İstanbul” haline getiren şanlı ecdadımızın yüce emaneti Ayasofya’yı, yeniden tevhidin nişanı olan namazlarla buluşturmak, ne şanlı bir hizmettir! Bu yolda duası, gayreti ve hizmeti geçen herkese, hususiyle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet ricaline ve ehl-i himmete teşekkürü bir borç biliriz.

Şimdi vakit, imar vaktidir. Artık Ayasofya Camiimiz, namaz ve niyazlarla dolup dolup taşmalı, Kur’an bülbülleri bu mabedde coşmalı, ilim ve hikmet erbabı her bir köşesinde tüm insanlığa İslam’ı en güzel bir üslupta sunmalıdır. Rabbimizden niyazımız, Aziz ümmet olma yolunda milletimize nusret ve inayetini daim kılmasıdır.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı

Share.