BAYRAM HEDİYENİZ KURBAN OLSUN

0

Cenab-ı Hakk’a yakınlığımızı artırmak ve dünyanın dört bir köşesinde yolumuzu gözleyen kardeşlerimize vefamızı göstermek için keseceğimiz kurbanların aynı zamanda birer fiili dua olarak ülkemizin ve ümmetin üzerindeki salgının kalkmasına vesile olmasını, bedenimizdeki ve gönlümüzdeki tüm maddi-manevi hastalıklara karşı şifa kurbanı olmasını niyaz ediyoruz.

Hüdâyi Bağışçı Hattı: Yurt dışı Kurban, Su Kuyusu, Mescit, Zekât, Erzak vb bağışlarınız için 0532 691 48 32 özel hattımızdan bizi direkt arayabilirsiniz.

“YURT DIŞI VEKÂLET KURBANLARINI 40 ÜLKEYE TAKSİM EDİYORUZ”
‘MAZLUM COĞRAFYALARA, MAHRUMİYET BÖLGELERİNE ÖNCELİK VERİYORUZ’

Yurt Dışında Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu gerçekleştirerek milletimizin vakfımıza güvenerek ve teveccüh göstererek emanet ettiği kurbanlarını Afrika, Asya, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Uzak Doğu gibi farklı coğrafyalarda 40 ülkeye ihtiyaçları nispetinde dağıtıyoruz.

ONLİNE YURT DIŞI KURBAN BAĞIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

Bangladeş (Arakan kampları), Filistin, Suriye (İdlib, Azez gibi kampların yoğun olduğu bölgeler), Yemen, Irak, Filipinler, Afganistan, Somali gibi savaş ve terör mağduru mazlum coğrafyalara, Burkina Faso, Nijer, Mali, Sudan, vb. yoksulluğun derinden hissedildiği ülkelere ve mahrumiyet bölgelerine öncelik veriyoruz.

 Kesilen kurban etlerini Afet bölgeleri, Aşevleri, Çadır Kamplar, Kur’an Kursları, Medreseler, Talebe Yurtları, Yetimhaneler ve ihtiyacın en fazla olduğu yerlerde, mazlum coğrafyalarda dul-yetim, mağdur-muhtaç, mülteciler ve Kur’an talebeleri olmak üzere yüz binlerce kişiye ulaştırıyoruz.

Yurt dışı kurban organizasyonumuzu faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde bizzat kendi müesseselerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Kurbanlık hayvan alımından, kesim ve dağıtımına kadar tüm aşamalarında kurban ibadeti esaslarına uygun ve güven veren bir yapılanmayla büyük bir hassasiyet, îtina ve sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz.

 Vekâletlerini aldığımız kurbanları, bağış sahiplerinin isimlerini tek tek okuyarak, bizzat ilgili ülkelerde Hüdayi’nin vakıf kültürüne sahip ve vacip kurban ibadeti hassasiyetini iyi bilen kendi Türk personelimiz nezaretinde kesiyoruz.

KURBAN SADECE VACİP BİR İBADETİN İFASI DEĞİLDİR.
KURBAN PAYLAŞMANIN VE KARDEŞLİĞİN EN CANLI TEZAHÜRÜDÜR

Kurbanın vacip bir ibadet görevinin yerine getirilmesi yanında aynı zamanda mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize umut olma, kardeşlik bağlarımızı güçlendirme, insanlık onurunu yüceltme, örnek bir Müslüman şahsiyeti sergileme ve muhtaçları sömürü düzenine karşı minnet altında bırakmama gibi içerisinde birçok hikmet ve fayda barındırdığına inanıyoruz.

Kurban paylaşmanın ve kardeşliğin en canlı tezahürüdür. O nedenle biz “Kurban “ET”ten ÖTE” diyoruz. “Bir kurban hissesi” deyip geçmeyelim, benim bağışlayacağım bir hisse kurban, benim vesilemle dağıtılacak birkaç kilo et neyi değiştirir ki diye düşünmeyelim.

Kurban vesilesiyle bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştiriyoruz. Milletimizin desteğiyle dünyanın öte uçlarında gönül coğrafyamızda tanımadığımız milyonlarca kardeşimizle yakınlaşmış oluyoruz. İslâm dünyasında sevgi, kardeşlik ve ümmet bilinci adına gönül köprüleri kurulmasına vesile oluyoruz.

Kurban çalışmasıyla aynı zamanda misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturuyoruz. Kurban ibadeti baktığımızda mesaj yükü yoğun bir ibadet. Dünyanın dört bir tarafında gerçekleştirilen kurban faaliyeti ihtida öyküleriyle dolu bir hizmet kalemi haline geldi. Din ve etnik köken farkı göz etmeksizin yapılan kurban eti dağıtımı farklı coğrafyalarda insanları etkiliyor ve İslam’a toplu girişlere vesile oluyor. Kurban İslam’ın rahmet, şefkat ve diğergamlık gibi evrensel mesajlarının tüm dünyaya anlatılmasında önemli bir fırsat sunuyor.

Gelin, bu hakikatler ışığında, dünyanın dört bir yanından yükselen imdat çığlıklarına, sessiz feryatlara hep birlikte kulak verelim. Onlara elimizi uzatalım, gönlümüzü açalım.

Hüdayi vakfı vasıtasıyla dünyanın dört bir köşesindeki mazlum din kardeşlerimize yapacağımız infaklar, bizi onların duasına ve Allah’ın rızasına ulaştırsın. Kurbanlarımız da tebessümü unutmuş nice simaları sürura kavuştursun.

2020 YURT DIŞI KURBAN BAĞIŞI BEDELİ: 850 TL  (Karşılığı 120 € olarak yatırılabilir)
Filistin – Gazze Kurban Bedeli: 1 Hisse 2.000TL

İRTİBAT TEL: 0216 428 39 60 Dahili: 250 (Yurt dışı Kurban)

2019 KURBAN ORGANİZASYONUNDAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ.

ONLİNE YURT DIŞI KURBAN BAĞIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…

Share.